Ochrona produkcji rolnej

Dzisiaj coraz więcej rolników korzysta z dofinansowania z Unii Europejskiej, dzięki któremu możliwe jest rozwijanie swoich plantacji o nowe tereny, jak również podnoszenie jakości upraw (więcej: http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dotacje;z;ue;dla;rolnikow;wplywa;tysiace;wnioskow,57,0,1286201.html). Mogą się jednak przytrafić nieszczęśliwe zrządzenia losu, które spowodują, że hodowane warzywa, owoce, czy rośliny będą chorować, przez co zbiory będą mniejsze. W takiej sytuacji mogą jednak pomóc ubezpieczenia rolne, dzięki którym poniesione straty mogą się, chociaż w jakiejś części zwrócić.

Niesprzyjające okoliczności pogodowe mogą być przyczyna poważnych problemówZa pomocą takiej polisy można bez większych obaw inwestować w uprawę tych roślin, które hoduje się pod gołym niebem. Warto zauważyć, że ubezpieczenia rolnicze (więcej chociażby tutaj: https://agro.iexpert.pl/) będą obowiązywać wtedy, gdy straty będą dotyczyć określonej powierzchni terenów uprawnych.

Najczęstszą przyczyną niepowodzeń związanych z uprawą roślin są niesprzyjające warunki pogodowe, w tym ulewne opady deszczu. Rolnicy, którzy większość upraw mają pod gołym niebem nie powinni ryzykować, tylko zainwestować w ubezpieczenia upraw, w tym w NNW, które jest pomocne, kiedy rolnik chce otrzymać bezpłatną pomoc prawną przy ubieganiu się o odszkodowanie.

Comments are closed.